הלוואות לעסקים בתקופת הקורונה

רונן פנחסוב

הלוואה לעסק בזמן מגפת הקורונה

התפרצות נגיף הקורונה גרם ללא מעט עסקים לחשב מסלול מחדש ולחשוב על מקור הכנסה זמין על מנת להכניס כסף לעסק. הנפגעים העיקריים מנגיף זה הם העסקים הקטנים שנאלצו להישאר ללא כנסה 4 חודשים ולהגיע למצבים קיצוניים ביותר. על מנת לעזור לעסקים אלה החליטה הממשלה להעמיד  הלוואות שונות שיעזרו לאותם עסקים שנקלעו לקשיים לקבל הלוואה שתיתן להם חמצן לנשימה.

מה הם הקריטריונים לקבלת הלוואות לעסקים בתקופת הקורונה?

על מנת שעסקים רבים יוכלו להתאושש מהנגיף שפגע להם בהכנסות, ניתן לקבל הלוואות לעסקים אשר עשויים לעזור לעסקים אלה ולתת להם מרווח נשימה. על מנת לקבל הלוואות אלה על העסקי לעמוד בתנאים הבאים: 

על העסקים להציג ירידה בהכנסות כתוצאה מנגיף הקורונה לעומת שנה קודמת. במידה והעסק חדש ואין לו שנה לא יוכל לבקש הלוואה לעסק.

על העסקים להיות עם מחזור עסקי של עד חמש מיליון ₪ ולא יותר, וכן להיות עם ניסיון של שנתיים בתחום אחרת לא יהיו זכאים להלוואה.

על העסק להיות ללא חשבון מוגבל אחרת לא יוכל להגיש בקשה לקבלת הלוואה.

על העסק למלא טופס לקבלת הלוואות לעסקים ולשלם דמי טיפול אשר אינם עולים על 750 ₪ ללקוח.

את טופס ההגשה לקבלת הלוואה יש להגיש עם חומר נלווה שמעיד על ירידה בהכנסות העסק ב-25% ויותר אחרת לא יהיה זכאי לקבלת הלוואה.

אי עמידה באחד מהקריטריונים הללו אינה מאפשרת קבלת הלוואה. לכן חשוב לעמוד בקריטריונים אלה על מנת להיות זכאים לקבלת הלוואה.

מה כוללות הלוואות לעסקים?

הלוואות לעסקים כוללות תנאים קלים לקבלת הלוואה אשר אינם מקשים על העסקים השונים. תנאים אלה כוללים: הלוואה בהתאם להכנסות הממוצעות של החודשים האחרונים, כלומר הלוואה של עד 100,000 ₪. ריבית של 5% קבועה, בטחונות אשר כוללים לפחות ערב אחד וכן תקופת החזרה של עד 5 שנים. הודות לקריטריונים הלא נוקשים יכולים עסקים רבים לקבל הלוואה ולהמשיך בחייהם העסקיים עד שיתאוששו מהתקופה הקשה שבה הם נמצאים.

חשיבות הלוואה לעסקים בתקופת הקורונה

עסקים רבים במהלך חייהם העסקיים נדרשים לקחת הלוואות עקב חוסר תזרים מזומנים או היקלעות למצבים קשים. אך מאחר שנגיף הקורונה אינו היה צפוי וגרם ללא מעט נזקים הן לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים הוחלט להקל על עסקים רבים במיוחד הקטנים שאין להם כסף ולא יודעים איך להמשיך. ולכן התנאים לקבלת הלוואה הם פשוטים ביותר, כך שכל מי שעומד בהם יכול לקבל את ההלוואה בתנאים טובים ביותר והוריד אבן מהלב. ההלוואה עוזרת לעסקים רבים לקבל חמצן ולשלם לספקים השונים את תשלומיהם ולהזמין מוצרים שונים למרות שהעסק לא הכניס שקל כל אותה התקופה. כמו כן, ההלוואות ניתנות ללא מעט עסקים במיוחד עסקים קטנים שחייבים תזרים כספי מהר על מנת להמשיך לשרוד.

״אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.״

מקור התמונה: Depositephotos